REFLEKSJE WIOSENNE

2020/04/12
 Wiosna w tym roku jest całkiem inna, trzyma się na dystans i przygląda się nam z oddali. Czas zwolnił, zegar powoli przesuwa wskazówki, jakby chciał dać nam czas na  refleksję nad światem, życiem i przemijaniem. 
 Ziemia, którą czyniliśmy sobie poddaną złapała oddech, odradza się i powoli odbiera ludziom władzę nad światem. Natura  budzi się do życia, ptaki zakładają gniazda, zwierzęta łączą się w pary, kwiaty kiełkują, a niebo nad głową jest tak niebieskie jak w czasach dzieciństwa.  Pęd ludzkiego życia wyhamował  i nagle okazuje się, że można żyć  bez pospiechu, gonitwy za codziennymi sprawami i zakupów w galeriach handlowych.  Przyszedł czas na zadumę  nad sensem życia,  czas na zaległe sprawy, rozwijanie pasji, odnawianie kontaktów...
 Choć niewidzialny wróg  dotkliwie pozbawił nas fizycznego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, to jednocześnie uświadomił jak bardzo ważny jest zwykły bieg spraw, którego w kieracie codzienności  nie udawało nam się docenić. Gdy to wszystko minie, a wierzę, że minie...inaczej spojrzymy na codzienność, świadomie przytulimy bliskich, doceniając fakt, że po prostu istnieją.
Jutro nadejdzie, bardziej przytomne niż wczoraj, obudzimy się ze snu. Nich to doświadczenie zmieni nasze spojrzenie na świat.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych i dużo zdrowia, kochani! 


Droga ku wiośnie
21 komentarzy :

 1. Cudowne kadry Inko.:) Piękne i mądre refleksje...
  Życzę Ci dużo zdrowia, wiary i nadziei na lepsze czasy.
  Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne spostrzeżenia i refleksje! To prawda, natura robi swoje, a my musimy wyhamować i zastanowić się nad swoim bytowaniem wśród niej:) I wśród innych ludzi:)
  Najlepsze życzenia i przetrwania w zdrowiu:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Inko!
  Przecudne wiosenne krajobrazy od których nie można oderwać oczu.
  Życzę Ci zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Święta Wielkanocne AD 2020 na pewno zostaną zapamiętane. Przez epidemię świat po prostu zatrzymał się, przewartościował, zmienił bieg i tory. To co wczoraj wydawało się ważne, konieczne do zrobienia, pilne dzisiaj stało się błahostką. Przyroda nabiera nieśmiało rumieńców i barw, trochę odetchnie od najazdu rowerzystów, biegaczy... Dukty leśne stały się prawdziwym królestwem fauny, nikt nikomu nie zakłóca spokoju. To jest plus tego szalonego czasu. A my na pewno będziemy mądrzejsi, zweryfikujemy wiele spraw i spojrzymy na otaczający świat innymi oczyma i duszą. Oby to spojrzenie wkroczyło na wyżyny serdeczności i dobroci.
  Wesołych Świąt życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesołych Świąt. Niech będą możliwie najpiękniejsze, nawet w tej dziwnej i skomplikowanej codzienności. I niech jak najszybciej wróci normalność i nasza dobra i poczciwa codzienność, do której tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. To ostatnie ujęcie mnie urzekło, takie samotne, ale wielkie drzewo wyglądające niczym chmurka... Nadziei mnóstwo i zdrowia, by wszystko, co złe odeszło jak najszybciej w niepamięć i przestało siać dalsze spustoszenie. Pozdrawiam cieplutko! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiosna jest piękna, co widać na Twoich zdjęciach. Niestety możemy ją oglądać z daleka, bo to czas bycia w domu. Niech to jednak wkrótce się skończy, mimo iż ma malutkie plusy. Bycie rodziny razem przez cała dobę. Pozdrawiam/

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne wiosenne zdjęcia, masz rację przyroda sobie odetchnie od tłumów ludzi.Dzisiaj właśnie zobaczyłem coś niesamowitego - pod nasz dom przyszły sobie dwie sarenki a mieszkam w dużym mieście na Śląsku. Mimo wszystko czekam na powrót normalności a szczególnie na spotkanie z bliskimi. Pozdrawiam i życzę miłego świętowania:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Beautiful and artistic scenery for a photo location.

  Happy Easter
  Greetings from Indonesia

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudne zdjęcia!
  Ten czas to dobry moment na wypoczynek, na refleksję, na rozwijanie swoich
  umiejętności. Z jednej strony trochę się boję, a z drugiej - nie narzekam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystko kwitnie, a nie można wychodzić :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne refleksje. Chciałabym, aby było tak jak piszesz. Jednak jestem prawie pewna, że zmiany w swoim życiu wprowadzi garstka osób. Reszta wróci do dotychczasowych nawyków. Twoje zdjęcia uspokajają. Natura pokazuje nam drogę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne wiosenne krajobrazy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Przepiękne te wiosenne krajobrazy <3 Myślę, że taka chwila wytchnienia przyda się nam wszystkim...

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne wiosenne krajobrazy i kwiaty - szczególnie tulipany :)
  Pozdrawiam majowo :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Witaj Inko.
  Wspaniałe zdjęcia. Piękne widoki.
  I pomyskeć, że jestem zapraszany przez kumpelę blogową Dośkę na Podlasie.
  Chętnie bym pojechał, ale to kawał drogi na drugim końcu Polski, a samochodu już nie mam, bo juz za stray jestem.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 17. Beuatiful insight. Amid the bleak and gloom era caused by the Covid-19 pandemic, yes, we should always try to find positive side. At least it will keep our sanity.

  It's true that mother of earth has given us expensive lecture about how to treat her well. Corona may take big toll but at the same time it gives ua a chance to see what world will look like if we aren't greedy.

  By the way, the photos were well taken.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zacxzarowałaś mnie swoimi zdjęciami przyrody. Jest taka piękna i delikatna. Uwielbiam ją jeszcze bardziej. Pozdrawiam serdecznie Inko.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na moim blogu. Ucieszę się, jeśli pozostawisz po sobie komentarz. ;)