WIOSNA NA KRECIE

2014/07/03

Kwiecień 2014

Warto się wybrać na Kretę przed sezonem. 

Bilety lotnicze są tanie, plaże puste, ceny hoteli i pensjonatów niewygórowane, a w turystycznych miejscach wciąż nie ma gęstego tłumu zwiedzających. Przyjezdnych jest ciągle mniej niż miejscowych. Właściciele tawern, jeszcze trochę rozleniwieni po zimie, ale już w prawie pełnej gotowości do sezonu, ze szczerym oczekiwaniem wypatrują turystów.

Ktoś tam jeszcze coś odnawia, ktoś gdzieś coś maluje. Jeszcze wszystko toczy się bez pospiechu, bez pędu i bez tego ludzkiego mrowia zalegającego w każdym kąciku cienia, skwierczącego na słońcu i wypełniającego ciasne uliczki i plaże.


W kwietniu jest już ciepło, przeważnie słonecznie i pogodnie, ale nie upalnie. 
Podczas mojego tygodniowego pobytu na Krecie temperatura w dzień oscylowała w granicach 20-22  stopni, jednak późne wieczory były jeszcze dosyć chłodne. Jednego dnia przydarzył się przelotny deszcz, który szybko ustał. 

W połowie kwietnia, kiedy przyroda w Polsce  dopiero powoli budziła się do życia, na Krecie cała roślinność była już  w zaawansowanym rozkwicie, wszystko wokół kwieciło się, zieleniło i rozsiewało upojne wonie...

5 komentarzy :

 1. Właśnie interesowała mnie tam pogoda o tej porze roku. Z tego co piszesz temperatury były idealne, ponieważ wyższe utrudniają zwiedzanie, a ja zdecydowanie nie jestem typem plażowiczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Temperatury na zwiedzanie są w sam raz, nie jest za gorąco, a rześki wiaterek przyjemnie chłodzi w nasłonecznionych miejscach.

  OdpowiedzUsuń
 3. https://www.ryanair.com/pl/pl/ uruchomiła tanie połączenia z Korfu i właśnie z Kretą .Zamierzam skorzystać , wiem z pewnością ,że w tym roku prawosławną Wielkanoc spędzę na Korfu.

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, wiosna na Krecie jest wspaniala:) Bylismy takze w kwietniu, w 2012 roku:) Moj maz zaliczyl nawet kapiel w morzu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiosna na Krecie jest niezwykle pachnąca i kolorowa. Kwitną wtedy jaśminy i róże. Jest po prosto bajkowo.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę na moim blogu. Ucieszę się, jeśli pozostawisz po sobie komentarz. ;)